Perşembe, Temmuz 24, 2008

Tatil Anılarımız

Oğluşum benim...... Uzun zamandır blogumuzu güncelleyemedik.. Çünkü Erdek teydik..Babanla ilk ayrı kalışımızdı.. İkimize de çok zor geldi..

03 Temmuz sabahı babamızla birlikte yola çıktık.. Önce Bursa ya uğradık..Büyük anneanneyi aldık.. Sonra onunla birlikte Erdek e gittik.. birlikte gezdik eğlendik.. Cumartesi günü Ocaklar a gittik..

Baban da bizimle pazar gününe kadar kaldı... Onun gidişi bana çok dokundu.. Daha gitmeden ben ağlamaya başladım..Ondan birkaç gün ayrı kalacak olmak bana çok zor geldi... Zar zor da olsa babanı gönderdik İstanbul a...


11 Temmuz cuma akşamı babamız yine yanımıza geldi... Onun yokluğunda bizde oğluşumla bol bol temiz hava aldık.. Organik , taze , hormonsuz meyveler ve sebzeler yedik..Domatesin tadını ve kokusunu neredeyse unutmuşum.. Orada bol bol yedim.. Çocukluğuma döndüm..
Pazarda satılan ürünlerin çoğu kendi bahçelerinden toplanmış ürünlerdi..Bir de tabi karnımda bebeğim olduğunu anlayanlar tezgahlarındaki meyvelerden ikram ettiler bol bol...
Tek yapamadığım denize girmek oldu.. Demir ilacım ve magnezyumum bittiği için sağlık ocağına gittim.. Oradaki bir doktor da çok dikkatli ol.. Erken doğum olmasın enfeksiyon kapma değince , temkinli olmak da fayda var diye düşünüp denize girmedim.. Etrafta da birkaç tanıdık çocuğun denizden mikrop kaptığını öğrenince üstüne para verseler yine girmezdim zaten... Doğum için iyi olacak yüzmek diye bebeğim için kötü birşeyler yapmaktan korktum..
Babamızla haftasonu yine bol bol temiz hava da yürüdük , gezdik.... Ama haftasonu kısa geldi.. Babamızı yine gönderdik..
O pazartesi sabahı gitti.. Akşamüstü de Teyzem ve eniştem geldiler.. Onlar da gelriken yanlarında bir sürü hormonsuz meyve ve sebze getirmişler..Bünyem bu kadar organik besinlere alışık olmayınca şaşırdı kendini üç dört gün sarhoş gibi gezdim ortalıkta...
Teyzeler bizdeyken bir gün Sürpriz yapıp Eskişehir deki kuzenim eşi ve minik prenses geldiler.. Çok az kaldılar ama onlarla da görüşmek iyi oldu... onlarda beni ve karnımı merak ediyorlardı..
Yine haftasonu oldu yine babamız yanımıza geldi... Bu sefer onu yanlız bırakmayıp bizde onunla birlikte evimize yuvamıza döndük.. Bu kadar çok özleyeceğim hiç aklıma gelmemişti.. Sanki aylardır evimden uzaktaymışım gibi hissettim..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder