Cumartesi, Ekim 22, 2011

İlk Veli Toplantımız...

22 Ekim 2011 - Bugün okul toplantısında Bora ile ilgili öğretmeninden güzel şeyler  duyduk..
Artık eskisi kadar oyuncakla oynamak istemediğini genelde çalışma sayfaları istediğini anlatmıştım..Öğretmeni de bunu onayladı..Bora'nın artık oyun çocukluğunun geçtiğini,artık kitaplar , kalemler ile ilgilendiğini söyledi..
Öfkesini ayarlayamyor... Öfkelendiğinde kontrol sistemi yok...Bunu da konuştuk..Öfkelendiğinde kendini kaybediyor...Ağlamıyor ama karşısındakini de dinlemekten kaçıyor..İstemediği birşeylerle karşılştığında önce istemediğini dile getiriyor ama karşısındaki bunu anlamıyorsa Bora genelde şiddet kullanıyor ( ya vuruyor ya da tırnaklarını geçiriyor)...Bu huyundan nasıl vazgeçecek bilmiyorum.. Uzun uzun konuşmalar yapıyorum..Geçenlerde Gülben programında kızgın olduğunda çocukların yastıklarıolduğunu ve kızgınlıklarını yastıklara vurarak attıklarını söyledi..Bilmiyorum ne kadar doğru... Ama denenebilir...
Sosyal durumunun arkadaşları ile ilişkilerinin iyi olduğunu öğrendim... Paylaşma konusunda çok büyük adımlar attığını bende farkedebiliyorum artık.. Evde "Anne paylaşalım ne dersinn" şeklinde geziyor..Ya da elindeki şekeri hemen pay ediyor bana ve babaya..
Yabancı dile yatkın olduğunu da öğrendim.. Birkaç ay öncesinde de say bakalım dendiğinde hemen one,two,... diye devam ediyordu.. Şimdilerde de sürekli renkleri ingilizce söylüyor..Evde söylediği şarkılarda ingilizceler artmaya başladı.. Kendi kendine kaldığında da "what is your name" ve "how are you" şeklinde tekrarlar yapıyor..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder