Pazartesi, Şubat 27, 2012

Kış bitiyor mu??

Uzun uzun aralardan sonra yine başlayalım bakalım yazmaya..

Bursa tatilimiz ,Bora için süper oldu.. Her istediği oldu,etrafında onun emrine amade bir sürü insan hele de çok sevilen anneanne-dede-teyze ve bir sürü kuzen olunca mestti oğlum :))

İstanbul'a döndüğümüzde okulun ilk 2-3günü sancılı oldu..Ama sadece evden ayrılırken.Servisi ve servis öğretmenini görünce herşey bitti..

Dil gelişimi inanılmaz hızlı ilerliyor.. 3yaşında konuşmaya başlamış ,bir çocuğun bu kadar hızlı düşünüp ,bu kadar çok kelimeyi dile dökmesi şaşırtıyor bazen beni..

Bazı cümlelerimiz unutulmasın ,hatırlansın diye yazalım

Her cuma günü okuldan gelmeden önce onun için kek ya da kurabiye pişiriyorum..Eve geldiğinde önce etrafı koklayıp ,sonrasında
" Bana için mi yaptın?" demesi..
Her sabah onu uyandırırken "günaydın Bora,günaydın burun,günaydın gözler,....." diye devam eden konuşma sonrası "Çeni çookk çeviyomm" demesi ve sarılması..

Bana kızdığında ya da istediği birşey için izin vermediğimde hemen "seni sevmiyorum" ya da " seni istemiyorum" diyorsun.. İçim acıyor gerçekten bunları duymak çok zor ama kurallar senin iyiliğin için..
Kızdığında ,uzun sürmüyor.2dk sonra barışıyoruz :))

Büyük yatağı aldığımızdan beri geceleri daha az hatta bazı geceler hiç uyanmıyorsun..
Her akşam 20:00 da yatağa gidiyoruz.. Uzun pazarlıklar sonrası 10 kitaptan 5 kitapta anlaşıyoruz.. Kitaplar okunuyor ve arkanı dönüp 20sn geçmeden uyuyorsun.. Eğer çok yorgunsan 2.kitap bitmeden uyuyorsun.. Sana kitap okumak en çok sevdiklerimden :))


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder