Perşembe, Kasım 26, 2009

Günler günler günlerr

Epeydir blogumuzu güncellememiştim.. Bu sefer benim tembelliğimden değil Bora nın fazla hareketli oluşundan buraya zaman ayıramadım..
Artık 15.ayın içindeyiz.. Her geçen gün daha da çocuk oluyorsun..Gittikçe bebekliği geride bırakıyorsun..Eski resimlerine bakarken o bebek halini özlediğimi farkettim.. Büyüyor olman süperr artık ne dersek anlıyorsun.İstediklerini bize bir şekile anlatıyorsun ama çok çabuk büyüdün be oğlum.. :( Acelen varmış gibi her geçen gün daha da hızlı büyüyorsun...

Oyun gurubuna devam ediyoruz.. Bu seneki grip yüzünden çoğu kişi evlerine kapandığından oyun grubunda en fazla 4 ( çok nadir-1ayda bir kez) en az da 2(çarşamba sen tektin)çocuk oluyorsunuz.. Bu biraz dezavantaj çok çok da avantaj.. Artık seni evde oyalamak çok zor oluyor.. Arkadaş aramaya başladın.. Orada hem sen sosyal olmayı öğreniyorsun hem ben de senin yaşına uygun oyunları ve senin ilgini nasıl daha uzun süree toplayacağımı öğreniyorum..

Evdeki en büyük eğlencen koltuklara tırmanmak..Sen düşüp de kendini yaralama diye halıların üzeri battaniyeler ve minderlerle dolu.. Düşüyorsun ama canın yanmadığı için hemen oyuna geri dönüyorsun..

Çekmecelerdeki eşyalara gıcıksın.. Sanki hepsi yanlış yerde duruyor gibi sen kafana göre onların yerini değiştiriyorsun..sonra ara ki bulasın.. Tencere kapakları yatak odasında yatağın altından çıkıyor.. Benim çorapların mutfak dolabından:)))

Oyun oynarken kafana şapka takmamdan mutlu oluyorsun,eğleniyorsun ama dışarıda şapkanın kafanda olmasına tahammül edemiyorsun..

Artık bazı belirli şarkılarımız var.. Evde onları dinleyip dans ediyoruz.. Biri chicken dans ve ABC.mü.zikli alfabe.. ikinci şarkıyı oyun grubundan tanıyorsun.. Kucağıma gelip birlikte dans etmek istiyorsun..

Küçücük parmaklarınla "bu tutmuş,bu pişirmiş ....bu da hani bana demiş." oynunu oynuyorsun..

Artık alt değiştirmelerimiz kabusa dönüyor..Çünkü bez bağlanmasını istemiyorsun..

Çok düzenli giden uykularımız da artık düzensiz olurunda gidiyor.. Bazı günler sadece 1 saatlik uyku ile akşam 8 i ediyorsun.. Bazı akşamlarda gece uykusu için odanda uyumak istemiyorsun..böyle zamanlarda birlikte uyuduğun balık yastığı da alıp seni salonun ortasında bırakıyoruz..Sen oynarken orada uyuyorsun.. Bunu çok fazla yapmamak için çabalıyoruz..Kriz zamanlarının kurtarıcısı gibi görüyoruz..

Tam bir köfte canavarı oldun.. Günde 3 öğün versek yersin.. Ara öğünde bile yersin..
Yemek seçmezken şimdilerde ona da başladın..Her sabah sana değişik ne hazırlasam diye takla atıyorum..Çünkü genelde sabahları seçici oluyorsun..Tek reddetmediğin şükür ki yumurta :))

Ne söylersek anlıyorsun.. Bir şeyi yapma dersek gidip özellikle yapıyorsun ama farklı olumlu bir kelime ile söylersek bizi dinliyorsun..
Mesela oğlum tırmanma değince hiç sallamıyorsun ama oğlum in oradan değince hemen söz dinliyorsun.. Bunu da okuduklarımdan öğrendim..Senin için hala okuyorum.Şimdi okuduklarım genelde iki.yaş sendromu ve tu.valet eğit. üzerine..

Bu günlerin malum konusu h1.n1 ...
Seni ve kendimizi bundan korumak için ne okuyorsam uygulamaya çalışıyorum.. Artıkk evde kuru kayısılar ,yaban mersinleri , pekmezler aman bu da iyiymiş dediğim bir sürü sağlıklı gıda bulunuyor.. Umarım bunlarla bağışıklık sistemimizi güçlendirip en hasarsız şekilde atlatırız bunu da..
Ki geçen kış bu belirtilere benzer bir hastalık geçirdik ailecek.. Ben hayatımda ilk defa 2 hafta iyileşemedim.. Ani ateş,mide bulandtısı , ishal sonra aniden kan değerlerim sapıttı ve ciğerlerim doldu.. Umarım o zamanlar bu illeti atlatmışızdır da şimdi buna karşı dirençliyizdir..


Yarın bayram.. Ve biz ilk defa bayramda değil de bayram bitince anneanne ve dedeye gideceğiz.. Bursa da bayramda olamamak biraz içimi buruyor ama hadtalığı düşününce en iyisi bu diyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder