Çarşamba, Ocak 20, 2010

Nezle ve Kitaplar

Hastayız bugünlerde... Oyun grubuna başladık hasta olmadık ne güzel diye geziyordum en son.. Kendi nazarım değdi galiba..

Pazartesi günü oyun grubuna gittik.Bora pek neşeli içeriden sevinç çığlıkları geliyor.Diğer çocuklarla oynuyorlar..Arada beni endişelendiren öksürükler duyuyorum.Tedirgin oluyorum.Bir yanım önemli değildir canım anneler hasta çocuğunu neden göndersin ki diyor.. Bir yanım da evhamlanıyor..Ve Bingo!! Bora'nın gece burnu tıkalı ve hafif öksürükler başlıyor.. Bu hafta oyun grubu programımız bitiyor..
Eşim olsun şimdi alışsın bu hastalıklara diyor..Yarın öbür gün okulda kapıpta derslerinden kalmaz..Bünyesi alışır diyor..Haklı aslında ama anne yüreği neden hasta olsun ki diyor..En zor zamanları bu hastalığın sprey ile burnunu açmak ve aspratörü ile çekmeye çalışmak.

İki hafta önce de nezle olmuştu.Şimdi de nezle.Bu seferki daha şiddetli.. Gece burnu tıkalı olduğu için sürekli ağladı.. Burnunu sprey ile açmaya çalıştıkça sinirlendi..Artık spreyi elimde görünce ağlamaya başlıyor.. Bu akşam korkulacak bişi olmadığını öğrensin diye spreyi eline verdik.. Kendine oyun yaptı.Spreye bastıkça her taraf sulandı:)) Aman alışsın,korkmasın dedik ve bir spreyi böylece bitirdik..

Hastalık dışında bugünlerde yeni keyifleri var Bora'nın.Masada oturup bir saate yakın boyama yapıyor.. Elinden kağıt ve boyaları almaya çalışınca kıyamet kopuyor..

Kitaplar ikinci favorisi.. Diğer oyuncakları raflarda oynanmayı bekliyor.. Sürekli kitap okutuyor bize ya da kendisi parmağı ile gösterip heceler çıkarıp bize okuyor..
İnşallah bu kitap ve kalem sevgimiz geçici heves değildir..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder